Gidle, Przyrów, Leśniów i Czatachowa ’11

Pielgrzymka odbyła się w dniu 24 września, pielgrzymi zwiedzili m.in. Kościół Parafialny pw. NMP Bolesnej i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, Sanktuarium św. Anny w Przyrowie i Matki Bożej Leśniowskiej oraz Pustelnię Ducha Świętego w Czatachowie.

W przyjaznej i miłej atmosferze z dopisującą wspaniałą pogodą parafianie mogli modlić się na czele z ks. proboszczem Tadeuszem na tegorocznej pielgrzymce w te święte i cudowne miejsca. Kościół parafialny pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej znajduje się  w centralnym punkcie katolickiego cmentarza. Niegdyś należał do Mnichów Zakonu Kartuzów stąd jego potoczna nazwa „pokartuzki”. Aktualnie jest parafią diecezjalną.

Jednym z punktów pielgrzymki było Sanktuarium św. Anny w Przyrowie u sióstr Dominikanek, gdzie mogliśmy dotknąć życia Świętej Rodziny u boku Babci Jezusa. Następnie pielgrzymka udała się do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, której sercem jest 70 centymetrowa lipowa figurka NMP, pochodząca z XIV w.

Na zakończenie pielgrzymki odiwedziliśmy Pustelnię Ducha Świętego w Czatachowie. Modląc się i dziękując Bogu za możliwość pielgrzymowania pragniemy zobaczyć się ponownie na następnej drodze poznania niezliczonych świętych miejsc w naszym kraju.

Advertisement

Comments are closed.