10 NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 czerwca 2018 r.

1. W sobotę, 16 czerwca przypada w naszej parafii Doba Eucharystyczna czyli Całodzienna Adoracja.

Rozpocznie się ona o godz. 8.00 Eucharystią; 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 17.00 – Eucharystia z kazaniem; 20.30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z błogosławieństwem; 21.00 – Apel Jasnogórski.

Kościół będzie otwarty przez cały dzień i będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę o zapisanie się w zakrystii na określoną godzinę adoracji, abym miał pewność, że ktoś czuwa w danej chwili.

Zapraszam wszystkich wiernych do udziału w uwielbieniu Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.00.

3. W sobotę odbędzie się już VII pielgrzymka ministrantów i lektorów, całej naszej Archidiecezji do Parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu.

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Zostały już zakończone prace montażowe klimatyzacji w naszym kościele. Mam nadzieję, że działanie klimatyzacji sprawi, że temperatura będzie sprzyjająca i usunie wysoką temperatur w gorące dni. Składam serdeczne Bóg zapłać, za wsparcie tego dzieła.

7. W tym roku przeżywamy rok św. Stanisława Kostki, dlatego chciałbym zorganizować pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki i do Gietrzwałdu, miejsca Objawień M.B.  (w roku 2017 obchodziliśmy 140 rocznicę Objawień).

W programie: Głotowo – Warmińska Jerozolima, Stoczek Warmiński – miejsce uwięzienia Kardynała Wyszyńskiego; Św. Lipka – szczególne miejsce kultu maryjnego, podziwiać można barokowe organy z ruchomymi figurkami; Dobre Miasto, Bisztynek.

Advertisement

Comments are closed.